Izandakoa

Lizundia Askondo, José Luis argazkia
Lizundia Askondo, José Luis

IX. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-06-30 / 2009-09-24)
  • Etxepare Euskal Institutua: Hautagaia (2008-05-13 / 2008-05-19)
  • Etxepare Euskal Institutua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2008-05-19 / 2015-06-03)

VII. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2006-06-30)

II. Legealdia

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1986-04-23 / 1987-05-08)

I. Legealdia

  • Euskadiko Ezkerra Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (1980-03-31 / 1984-03-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (1980-03-31 / 1984-03-22)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Kidea (1983-06-30 / 1984-01-19)
  • IV eta V Bateango Batzordea: Kidea (1983-11-24 / 1984-01-19)