Izandakoa

Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni argazkia
Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (1994-11-30 / 1998-11-25)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (1994-11-30 / 1998-11-25)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-11-25)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (1990-12-18 / 1994-11-30)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-11-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (1987-01-08 / 1990-12-18)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakariordea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1988-09-08 / 1990-09-03)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1987-10-09 / 1990-09-03)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Lehendakaria (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (1983-11-30 / 1984-03-22)

    José Antonio Zaldua Arbiza ordezkatu zuen

  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Lehendakaria (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Kidea (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehen Idazkaria (1983-11-25 / 1984-03-22)

    José Antonio Zaldua Arbiza ordezkatu zuen

  • Lemoizko Zentral Nuklearrari buruzko Ikerketa Batzorde Berezia: Kidea (1980-07-23 / 1984-01-19)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1981-06-10 / 1984-01-19)
  • II eta III Bateango Batzordea: Kidea (1981-05-14 / 1981-05-27)