Izandakoa

Rubalkaba Quintana, José Antonio argazkia
Rubalkaba Quintana, José Antonio

Lanbidea : Abokatua (ez jardunean).

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-03)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-06-30 / 2009-09-24)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2005-11-24 / 2009-06-24)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2003-10-22 / 2005-02-22)

    Olatz Imaz Navarro ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-10-22)

    Mirari Arruabarrena Elizalde-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2006-06-30)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2002-02-07 / 2005-11-24)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (1998-12-04 / 1999-02-10)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Euskal Herriko Foru Zuzenbide Zibilari buruzko Legea Gipuzkoako Foru Zibilari dagokionez Aldatzeko Batzorde Berezia: Lehendakaria (1999-10-20 / 2001-03-20)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-20 / 2002-03-27)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1999-05-07 / 2002-03-27)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (1999-03-17 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1994-12-02 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Hautagaia (1995-04-10 / 1995-04-11)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-04-11 / 1999-05-20)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Hautagaia (1995-04-10 / 1995-05-05)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-05-05 / 1999-05-07)
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-03-22 / 1999-03-25)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-06-29 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Osakidetzaren 1990. urterako lan-eskaintza publikoa ikertzeko Batzorde Berezia: Lehendakariordea (1994-03-30 / 1994-08-30)
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1992-02-19 / 1995-03-22)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-09-19 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1987-11-24 / 1990-09-03)

    Iñigo Agirre Kerexeta ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Lehendakaria (1987-04-09 / 1990-09-03)
  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Lehendakaria (1988-06-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1984-03-22 / 1987-01-08)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (1984-03-30 / 1986-10-01)
  • Foru-Legea, Herri-Legea eta Lege Berezia Zaindu, Aldatu eta Egiteratzeko Berarizko Batzordea: Lehendakaria (1985-02-11 / 1986-10-01)

    Federico Zabala Alzibar ordezkatu zuen

  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-10-09 / 1984-01-19)

    Jesús María de Leizaola Sánchez ordezkatu zuen

  • Iraskunde, Guztizko Ardularitza, Legegintza Batzordea: Kidea (1980-10-09 / 1984-01-19)

    Jesús María de Leizaola Sánchez ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Kidea (1980-10-09 / 1984-01-19)

    Jesús María de Leizaola Sánchez ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1980-10-09 / 1984-01-19)

    Jesús María de Leizaola Sánchez ordezkatu zuen

  • Uholdeak Sortutako Arazoen Jarraipenerako Batzorde Berezia: Kidea (1983-09-21 / 1984-01-19)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1981-06-10 / 1984-01-19)
  • II eta III Bateango Batzordea: Kidea (1981-05-14 / 1981-05-27)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJ-PNVko EBBko kide. (1992 - Albistena)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua.