Izandakoa

Egibar Artola, Joseba argazkia
Egibar Artola, Joseba
Lanbidea :
Udal funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Euskalduna.
E-mail:
egibar_j@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2016-10-21 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2012-11-27 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-11-24)

    Garbiñe Mendizabal Mendizabal-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-06-07 / 2006-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1998-12-01 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-04-03 / 1994-08-30)

    Karmelo Sainz de la Maza Arrola ordezkatu zuen

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1991-04-03)

    Itziar Alba Orbegozo-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1992-12-04 / 1994-11-30)

    Juan Alberto Legarreta Madariaga ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-08-30)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJren Gipuzkoa Buru Batzarreko lehendakaria.
    EAJren Euzkadi Buru Batzarreko kidea.