Izandakoa

Arregi Aranburu, Joseba argazkia
Arregi Aranburu, Joseba
Lanbidea :
Irakaslea
Hizkuntzak :
Euskera, Gastelania, Frantzesera, Alemanera, Ingelesera

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Idazkaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Hautagaia (1995-04-10 / 1995-04-11)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-04-11 / 2000-12-05)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1991-03-12)

    Juan M.ª Juaristi Lizarralde-k ordezkatua

  • Kultura eta Turismo Saila: Sailburua (1991-02-01 / 1991-09-30)
  • Kultur Saila: Sailburua (1991-09-30 / 1994-12-31)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1987-04-15)

    Luis Bandrés Unanue-k ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1987-04-15)

    Luis Bandrés Unanue-k ordezkatua

  • Kultura eta Turismo Saila: Sailburua (1987-03-01 / 1991-01-31)

II. Legealdia

  • Kultur Saila: Sailburua (1984-04-01 / 1985-01-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • GBB-ko Lehendakari; EBB-ko kide

Beste kargo publiko batzuk

  • Kultura sailburu ohia; Gobernu bozemaile ohia

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Argitaratutako lanak: "Euskadi Invertebrada"