Izandakoa

Juaristi Lizarralde, Juan M.ª argazkia
Juaristi Lizarralde, Juan M.ª
Lanbidea :
Zuzenbidean lizentziatua
Hizkuntzak :
Gaztelania eta euskera.

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2004-10-27 / 2005-02-22)

    Gema González de Txabarri Miranda ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-05-16)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2001-11-29 / 2002-07-12)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Idazkaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1991-03-15 / 1994-08-30)

    Joseba Arregi Aranburu ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-04-03 / 1991-09-25)

    José Manuel Martiarena Lizarazu ordezkatu zuen

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Idazkaria (1991-09-25 / 1994-08-30)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1991-04-03 / 1994-08-30)

    José Manuel Martiarena Lizarazu ordezkatu zuen

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-04-03 / 1994-08-30)

    Karmelo Sainz de la Maza Arrola ordezkatu zuen

  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Hautagaia (1993-03-25 / 1993-04-02)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1993-04-02 / 1995-04-11)

    Luis Bandrés Unanue ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • GBB kidea 1986-1988/1992-2000. Lehendakaria Azkoitiko UBBn 1984-1986. GBBko lehendakaria (2000-2004. EBBko kidea 88-92 eta 00-04

Beste kargo publiko batzuk

  • Azkoitiko Udaleko alkate-ordea(1987-1995).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean Lizentziatua EHU-UPVn. Anaitasuna Mendi Bazkunako Kidea. ELA sindikatuko afiliatua.