Izandakoa

Ortuzar Arruabarrena, Andoni argazkia
Ortuzar Arruabarrena, Andoni
Titulazioa :
Informazio Zientzietan lizentziatua, Kazetaritza adarrean, EHUn
Lanbidea :
Kazetaria
Hizkuntzak :
Euskara eta ingelesa (maila ertaina)

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2012-01-31)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2012-01-31)

    Ana Otadui Biteri-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

VI. Legealdia

  • EITB-ko Zuzendari Nagusia: Zuzendari Nagusia (1999-06-29 / 2009-06-18)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJ-PNVko Bizkai Buru Batzarreko lehendakaria

Beste kargo publiko batzuk

  • EITBko zuzendari nagusi ohia(1999-2008). Eusko Jaurlaritzako Kanpo Harremanetarko idazkari nagusi ohia(1994-1999)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • ELA-STVko afiliatua; Athletic Clubeko bazkidea; Bernardo o'Higgins Ordenako kidea, Txileko Errepublikaren goraipamenez