Izandakoa

Solaguren Santamaría, Covadonga argazkia
Solaguren Santamaría, Covadonga
Lanbidea :
Bizkaiko Foru Aldundiko funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Euskera eta frantses ezaguerak

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2007-09-21)

    Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-03)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2007-09-21)

    Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Alberto Ortega Melón ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1999-02-01 / 2001-03-20)

    Álvaro Amann Rabanera ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1997-10-08)

    Antonio Aiz Salazar-ek ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1997-10-08)

    Antonio Aiz Salazar-ek ordezkatua

  • Lan eta Osasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-10-08)

    Rafael Uribarren Axpe-k ordezkatua

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1997-10-08)
    1. Inmaculada Loroño Ormaetxea ordezkatu zuen
    2. Antonio Aiz Salazar-ek ordezkatua
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1997-10-08)

    Antonio Aiz Salazar-ek ordezkatua

Beste kargo publiko batzuk

  • Laudioko Udaleko alkateordea eta zinegotzia (1993-1999).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua. Sabino Arana Fundazioa, patronatoko kidea. San Roke musika elkartea.