Izandakoa

Unzalu Pérez de Eulate, María del Pilar argazkia
Unzalu Pérez de Eulate, María del Pilar

Lanbidea : Arabako Foru Aldundiko funtzionarioa.

IX. Legealdia

  • Ingurumenaa, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantz Saila: Sailburua (2009-05-01 / 2012-11-30)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2004-03-24)

    Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-24)

    Joana Madrigal Jiménez-ek ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-03-24)

    Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-09-09)

    M.ª Gemma Zabaleta Areta-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2003-09-09 / 2004-03-24)
    1. Miguel Ángel Uzquiza González ordezkatu zuen
    2. Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua

VI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2000-03-15 / 2001-03-20)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Fernando Buesa Blanco ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    Carmen Asiain Ayala ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2001-03-20)

    María Teresa Rodríguez Barahona-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Arabako Batzorde Eragileko kidea. PSOEko komite Nazionaleko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Foru Aldundiko Hirigintza, Arkitektura eta Ingurugiro Saileko zuzendaria. Legebiltzarkidea (VI.legegintzaldia).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua.