Izandakoa

Tejeria Otermin, Bakartxo argazkia
Tejeria Otermin, Bakartxo
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Euskara, Gaztelania, Ingelesa.
E-mail:
lehendakaritza@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (2016-10-21 / )
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (2016-10-21 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehendakaria (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-10-21)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-16)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Edurne Egaña Manterola-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-16)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJren Gipuzko Buru batzarreko kidea (2008-).
    Villabonako Uri Buru Batzarreko kide izana.

Beste kargo publiko batzuk

  • Villabonako zinegotzia (1999-2003 y 2007-2011) eta alkatea (2003-2007).