Izandakoa

Inclán Iribar, Gabriel M.ª argazkia
Inclán Iribar, Gabriel M.ª

Lanbidea : Sendagilea.

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-07-22)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Osasun Saila: Sailburua (2005-05-01 / 2009-05-01)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-09-25)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Osasun Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2005-04-30)

VI. Legealdia

  • Osasun Saila: Sailburua (1999-04-20 / 2001-06-30)

    Iñaki Azkuna Urreta ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Jaurlaritzako Osasun sailburua (1999-2005). Plangintzako zuzendaria (1999), Osasun saila. Osakidetzako Asistentzia Sanitarioko zuzendaria. Cruces eta Galdakao ospitaleko mediku-zuzendaria. VII. Legegintzaldian legebiltzarkidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Kirurgia eta medikuntzan lizentziatua eta doktorea. Ospitaleko Kudeaketan eta Gerentzian graduduna. Osasun Publikoan graduduna.