Izandakoa

Karrera Agirrebarrena, Antton argazkia
Karrera Agirrebarrena, Antton

Hizkuntzak : Euskara, gaztelania.

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-07-20 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2005-11-24 / 2009-06-24)

VII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua/Izquierda Unida/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2004-07-19)
  • Mistoa-Ezker Batua/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2002-01-23 / 2004-07-19)

    Javier Madrazo Lavín ordezkatu zuen

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2003-10-15 / 2004-07-19)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-06-08)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Autogobernuari buruzko Batzorde Berezia: Idazkaria (2001-11-29 / 2002-07-12)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2002-02-07 / 2005-11-24)

Alderdi politikoetako karguak

  • Ezker Batua Berdeak alderdiko koordinatzaile, Gipuzkoan. Euskadiko EBko burukide.