Izandakoa

Imaz San Miguel, Josu Jon argazkia
Imaz San Miguel, Josu Jon
Lanbidea :
Ikertzailea.
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania, frantsesa eta ingelesa.

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-09-25)

    Jokin Bildarratz Sorron-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2004-01-13)

    Ana Agirre Zurutuza-k ordezkatua

VI. Legealdia

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJ-PNV-ko batzar nagusiko kidea (1983-1994). Gipuzkoa Buru Batzarreko kidea (1988-1990).

Beste kargo publiko batzuk

  • Zumarragako zinegotzia (1991-1995). Europako parlamentaria (1994-99). Industria, Merketaritza eta Turismo sailburua (1999-2001).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Kimika Zientzietan Doctorea.