Izandakoa

Atutxa Mendiola, Juan María argazkia
Atutxa Mendiola, Juan María
Lanbidea :
Bankario
Hizkuntzak :
Euskera eta gaztelania.

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-10-04)

    Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-05-16)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (2001-06-08 / 2005-05-16)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (2001-06-08 / 2005-05-16)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-05-16)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehendakaria (1998-11-25 / 2001-06-08)
  • Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza: Lehendakaria (1998-11-25 / 2001-06-08)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Lehendakaria (1999-02-04 / 2001-06-08)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-01-13)

    Eusebio Larrazabal Olabarri-k ordezkatua

  • Herrizaingo Saila: Sailburua (1995-01-01 / 1998-11-26)

    José Manuel Martiarena Lizarazu-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Herrizaingo Saila: Sailburua (1991-02-01 / 1994-12-31)

Beste kargo publiko batzuk

  • Lemoa udaleko alkateorde, Bizkaia (1987-1991). Bizkaiko Batzar Nagusietako ahaldun (1983-1987); Bizkaiko Nekazaritza diputatua (1987-1991). Eusko Jaurlaritzako Herrizaingo sailburua (1991-1998). Eusko Legebiltzarreko lehendakaria (1998-2005)