Izandakoa

Corrales Goti, Leire argazkia
Corrales Goti, Leire
Titulazioa :
Ekonomia Zientzietan lizentziatua, EHUko MBA masterra
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Euskara - EGA; ingelesa

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-11-26 / 2016-08-02)

    Alex Etxeberria Aranburu ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-11-26)

    Joseba Zorrilla Ibañez-ek ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-09-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Lehen Lehendakariordea (2008-06-13 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Gema González de Txabarri Miranda ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Gaztediko liberatua; Sestaoko EAJko Udalbatzarreko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Sestaoko Udaleko lehen alkateordea.