Izandakoa

Antia Vinós, Nerea argazkia
Antia Vinós, Nerea
Titulazioa :
Euskal Filologian lizentziatua
Hizkuntzak :
Euskera eta Gaztelania (menperatzen ditut) frantsesa (erdiko maila); Ingelesa (ikasten ari naiz)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Osasun Saileko osasun-zerbitzuen kontratazioko irregulartasunak ikertzeko batzordea: Idazkaria (2009-11-20 / 2012-08-28)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-10-02 / 2010-12-22)

    Miren Josune Gorospe Elezkano-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-17)

    Xabier Agirre López-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-04-15)

    Jone Berriozabal Bóveda-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2008-05-09 / 2009-04-03)

    Iñaki Gerenabarrena Martínez de Lahidalga ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Xabier Agirre López ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-10-02)

    Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Eider Mendoza Larrañaga ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Iñaki Gerenabarrena Martínez de Lahidalga-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    M.ª Isabel Sola Brea-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-12)

    Bakartxo Tejeria Otermin-ek ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-02-15)

    Luke Uribe-Etxebarria Apalategi-k ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

Alderdi politikoetako karguak

  • ABBko idazkaria (EAJ-PNV ko Araba eskualdeko Zuzendaritza-batzordea)

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Amnesty International (Vitoria-Gasteizko taldea) eta Animaliekiko Tratu Etikoaren Aldeko elkarteetako kidea; Beste elkarte eta fundazio batzutzuetako kidea (AMBA-Arabako Arte Ederren Museoaren eta Artiumen Adiskideen Elkartea, Sabino Arana Fundazioa, Greenpeace...)