Izandakoa

Roncal Azanza, Blanca argazkia
Roncal Azanza, Blanca
Titulazioa :
Medikuntzan eta Kirurgian lizentziatua. Filologia Erromanikoan lizentziatua. Osasun Zerbitzuetako eta Zentroetako Zuzendaritzan eta Kudeaketan masterra
Lanbidea :
Obstetriziako eta Ginekologiako mediku espezialista. Gizarte Segurantzako mediku ikuskatzailea.
Hizkuntzak :
Frantsesa

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (2013-01-15 / 2016-10-21)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-10-27)

    Carlos Gorostiza Orbañanos-ek ordezkatua

  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-06-09)

    Vicente Reyes Martín-ek ordezkatua

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-06-09 / 2012-08-28)

    Vicente Reyes Martín ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehen Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Osasun Saileko osasun-zerbitzuen kontratazioko irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2009-11-20 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2007-10-30)

    Miguel Ángel Buen Lacambra-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2007-10-30 / 2008-04-15)
    1. José Luis Anda Fernández ordezkatu zuen
    2. Cristina Laborda Albolea-k ordezkatua

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-09-09)

    Miguel Ángel Uzquiza González-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-05-15)

    Miguel Ángel Uzquiza González-ek ordezkatua

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    M.ª Gemma Zabaleta Areta ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2004-05-18 / 2005-02-22)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2003-09-09 / 2004-04-27)
    1. María Teresa Rodríguez Barahona ordezkatu zuen
    2. Oscar Rodríguez Vaz-ek ordezkatua
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-04-27)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz-ek ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EEko Euskadiko Batzorde Eragileko administrazioko idazkaria

Beste kargo publiko batzuk

  • Oñati Udaleko zinegotzia. 4 legealditan Mondragoneko zinegotzia