Izandakoa

Loza Aguirre, Jesús argazkia
Loza Aguirre, Jesús
Titulazioa :
Medikuntzan lizentziatua, Hematologian eta Barne-medikuntzan Espezialista
Lanbidea :
Sendagilea
Hizkuntzak :
Frantsesa, ingelesa

X. Legealdia

  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-25 / 2018-06-28)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-03-21)

    Loly Escudero Fernández-ek ordezkatua

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (2009-04-03 / 2012-03-21)

    Mikel Unzalu Hermosa-k ordezkatua

  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-03-21)

    Mikel Unzalu Hermosa-k ordezkatua

  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-03-21)

    Mikel Unzalu Hermosa-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-03-21)

    Loly Escudero Fernández-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehen Idazkaria (2009-05-27 / 2012-03-21)

    Mikel Unzalu Hermosa-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-21)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2004-04-27)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz-ek ordezkatua

  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-09-19 / 2009-10-02)

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Ongizateko Foru diputatua; Gizarte Gaietarako sailburuordea

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Fundación Fernando Buesa Blanco Fundazioaren lehendakariordea