Izandakoa

Aranburu Carrera, Martin argazkia
Aranburu Carrera, Martin

Hizkuntzak : Euskera, gaztelera, katalana, ingelesa, frantsesa, italiera.

VII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2001-10-09)

    Karmele Antxustegi Urkiaga-k ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Idazkaria (2001-09-25 / 2005-02-22)

Alderdi politikoetako karguak

  • Gazte Abertzaleak-en Idazkari Nagusia.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Politika Zientziak eta Soziologian Lizentziatua.