Izandakoa

Zenarrutzabeitia Beldarrain, Idoia argazkia
Zenarrutzabeitia Beldarrain, Idoia

Hizkuntzak : Euskera eta frantsesa.

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-07-20)

    Estibaliz Hernaez Laviña-k ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakariordea (2005-05-01 / 2009-05-01)
  • Ogasun eta Herri Administrazio Saila: Sailburua (2005-05-01 / 2009-05-01)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-10-09)

    Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakariordea (2001-07-01 / 2005-04-30)
  • Ogasun eta Herri Administrazio Saila: Sailburua (2001-07-01 / 2005-04-30)

VI. Legealdia

  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakariordea (1999-01-01 / 2001-06-30)
  • Ogasun eta Herri Administrazio Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-01-26)

    Xabier Ormaetxea Garai-k ordezkatua

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-01-26)

    Eusebio Larrazabal Olabarri-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-02-17)

    Joseba Andoni Aurrekoetxea Bergara-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-01-26)

    Xabier Ormaetxea Garai-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-02-07)

    Xabier Ormaetxea Garai-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Idazkaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-06-29 / 1990-09-03)

    José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-06-29 / 1990-09-03)

    José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1987-06-29 / 1987-10-09)
    1. José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen
    2. Ramón Labayen Sansinenea-k ordezkatua
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1987-11-20 / 1988-09-08)
    1. Jon Imanol Azua Mendia ordezkatu zuen
    2. Joseba Andoni Leizaola Azpiazu-k ordezkatua
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1987-06-29 / 1987-10-09)
    1. José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen
    2. Joseba Andoni Leizaola Azpiazu-k ordezkatua
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1987-10-09 / 1990-09-03)

    Alberto Ansola Maiztegui ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1988-09-08 / 1990-09-03)

    Ramón Labayen Sansinenea ordezkatu zuen

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1987-06-29 / 1990-09-03)

    José M.ª Makua Zarandona ordezkatu zuen

  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Idazkaria (1988-06-23 / 1990-09-03)
  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1989-02-15 / 1992-02-19)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1986-07-09 / 1986-10-01)

    Iñaki Mirena Anasagasti Olabeaga ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Zuzenbidean lizentziatua; espezialitate juridiko-ekonomikoa.