Izandakoa

Bilbao Cuevas, Kontxi argazkia
Bilbao Cuevas, Kontxi

Lanbidea : Gizartegintza saileko psikologoa.

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (2005-05-23 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (2005-09-20 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-09-30)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2008-09-30)
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Idazkaria (2008-06-13 / 2008-09-30)

    José Miguel Fernández López de Uralde-k ordezkatua

  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-11-23 / 2008-09-30)

VII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua/Izquierda Unida/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2004-07-19)
  • Mistoa-Ezker Batua/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2004-07-19 / 2005-05-16)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (2001-06-08 / 2004-07-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (2004-07-19 / 2005-05-16)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2003-10-15)

    Antton Karrera Agirrebarrena-k ordezkatua

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Bigarren Idazkaria (2004-07-19 / 2005-05-16)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-06-15 / 2001-09-25)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2004-07-19)
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakariordea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2003-10-15 / 2004-06-08)
    1. Oskar Matute García de Jalón ordezkatu zuen
    2. M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-01-22)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakaria (2001-09-25 / 2003-10-15)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-01-17 / 2005-12-16)

Alderdi politikoetako karguak

  • Tokiko Batzorde Iraunkorreko kidea (Vitoria-Gasteiz). Lurraldeko Batzorde Iraunkorreko kidea (Araba). Euskadiko Kontseilu Politikoko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • VII. legegintzaldian legebiltzarkide. VII. legegintzaldian Legebiltzarreko Mahaiko 2. idazkaria.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Filosofia eta Herkuntza Zientzietan lizentziatua (tesina irakurria eta gainditua). Atala: Psikologia; Bikote eta Famili Terapia Euskal-Nafar Elkarteko kide.