Izandakoa

Arieta-Araunabeña Ibarzabal, Juan Antonio argazkia
Arieta-Araunabeña Ibarzabal, Juan Antonio
Titulazioa :
Zuzenbidean Lizentziatua
Lanbidea :
Toki administrazioko idazkari ikuskatzailea
Hizkuntzak :
Euskara, Gaztelania, Frantses ezagutzak

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2013-02-20 / 2017-01-19)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-07-28 / 2009-01-06)

    Gabriel M.ª Inclán Iribar ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-17)

    Xabier Agirre López-ek ordezkatua

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-10-31)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakaria (2007-10-31 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-09-27 / 2005-02-22)

    Gabriel M.ª Inclán Iribar ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-10-09 / 2005-02-22)

    Elixabete Piñol Olaeta ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-10-09 / 2002-02-12)
    1. Xabier Ormaetxea Garai ordezkatu zuen
    2. M.ª Isabel Sola Brea-k ordezkatua
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2001-10-09 / 2005-02-22)

    Elixabete Piñol Olaeta ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-10-09 / 2005-02-22)

    Elixabete Piñol Olaeta ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Ondarretako uriburu-batzarreko lehendakari ohia; Bizkaiko herrialde batzarreko ahaldun ohia

Beste kargo publiko batzuk

  • Legebiltzarkidea VII. VIII. eta IX. legegintzaldietan

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Sabino Arana Fundazioa; Unesco - Etxea; Athletic-eko bazkidea