Izandakoa

Mendoza Larrañaga, Eider argazkia
Mendoza Larrañaga, Eider
Titulazioa :
Enpresaritzan lizentziatua
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelania, frantsesa eta ingelesa

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2011-06-30)

    Kerman Orbegozo Uribe-k ordezkatua

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-06-30)

    Kerman Orbegozo Uribe-k ordezkatua

  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-06-30)

    Kerman Orbegozo Uribe-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-06-30)

    Kerman Orbegozo Uribe-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2006-02-01 / 2009-01-06)
  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2006-02-01)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2006-02-03 / 2009-01-06)

    Elixabete Piñol Olaeta ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2006-02-03 / 2009-01-06)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2006-02-03 / 2007-10-22)

    José Antonio Rubalkaba Quintana ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Lehendakariordea (2007-10-22 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2006-11-13 / 2009-01-06)

    Xabier Agirre López ordezkatu zuen

  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-10-11 / 2005-02-22)

    Idoia Zenarrutzabeitia Beldarrain ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2001-10-16 / 2005-02-22)

    Bakartxo Tejeria Otermin ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2001-10-16 / 2005-02-22)

    Gema González de Txabarri Miranda ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2001-10-16 / 2002-02-12)
    1. Gema González de Txabarri Miranda ordezkatu zuen
    2. Nerea Antia Vinós-ek ordezkatua
  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Gema González de Txabarri Miranda ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2004-05-25)
    1. Bakartxo Tejeria Otermin ordezkatu zuen
    2. Gema González de Txabarri Miranda-k ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2001-10-16 / 2005-02-22)

    Bakartxo Tejeria Otermin ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • EGIko erki batzordeko kidea. Hondarribiko uri buru batzarreko kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Legebiltzarkide VII eta VIII legealditan