Izandakoa

Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke argazkia
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke
Titulazioa :
Informazio Zientzietan lizentziaduna (Nafarroako Unibertsitatea). Erkidego Zuzenbidean eta Europear Ikasketetan diplomaduna (Lovainako Unibertsitatea). MBA Executive - Enpresen Kudeaketa eta Administrazioa (Deustuko Unibertsitatea ). MOC Microeconomics of Competitiveness- Orkestra- (Deustuko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Administrazio Publikoa.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, frantsesa eta ingelesa.
E-mail:
euzkoabertzaleak@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren erreformaren oinarriak ezartzeko azterlan Batzorde Berezia: Kidea (2015-06-04 / 2016-08-02)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-02-28 / 2017-03-16)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-07-28 / 2009-01-06)

    Rafael Uribarren Axpe ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-17)

    Xabier Agirre López-ek ordezkatua

  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Lehendakariordea (2008-06-13 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-12-31 / 2005-02-22)

    Jokin Bildarratz Sorron ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2002-02-15 / 2005-02-22)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2002-02-12 / 2005-02-22)

    Alberto Ortega Melón ordezkatu zuen

Beste kargo publiko batzuk

  • Bruselan Euskadiko Informazio Bulegoa (1989-1995).
    Europar Batasunaren funtzionarioa (1995-1999).
    Asteasuko Udaleko zinegotzia (2003tik gaur arte).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Real Sociedad-eko bazkidea.
    Sabino Arana fundazioko bazkidea.
    Elkarte gastronomikoko bazkidea.