Izandakoa

Matute García de Jalón, Oskar argazkia
Matute García de Jalón, Oskar

Lanbidea : Enpresa-ikasketetan diplomatua

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-07-15)

    Jone Goirizelaia Ordorika-k ordezkatua

  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-07-15)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-07-15)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-07-15)

    Josu Estarrona Elizondo-k ordezkatua

  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2013-02-20 / 2017-01-19)

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-07-13 / 2009-01-06)

    Javier Madrazo Lavín ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua/Izquierda Unida/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-01-09 / 2004-07-19)

    Javier Madrazo Lavín ordezkatu zuen

  • Mistoa-Ezker Batua/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2004-07-19)

    Antton Karrera Agirrebarrena ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2002-06-11)

    Antton Karrera Agirrebarrena ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakariordea (2002-06-11 / 2004-07-19)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Lehendakariordea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2004-06-08)
    1. Antton Karrera Agirrebarrena ordezkatu zuen
    2. M.ª Enriqueta Benito Bengoa-k ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2004-07-19)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2003-10-15)
    1. Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen
    2. Kontxi Bilbao Cuevas-ek ordezkatua
  • Osasun Batzordea: Kidea (2002-01-22 / 2004-07-19)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2003-10-15 / 2003-10-27)

    Kontxi Bilbao Cuevas ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakaria (2003-10-27 / 2004-07-19)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakaria (2004-07-19 / 2005-02-22)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-09-19 / 2009-10-02)

Alderdi politikoetako karguak

  • Ezker Batua/Izquierda Unida alderdiko Lehendakaritzako koordinatzailea. Euskadiko Lehendakaritzako eta IUko Lehendakaritza Federaleko kidea.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Elkarri; Viento Sur Fundazioa; Gogoa Fundazioa; CCOO