Izandakoa

Iturrate Ibarra, Iñigo argazkia
Iturrate Ibarra, Iñigo
Titulazioa :
Giza-Kultur suspertzailea. Zuzenbide-ikasketak.
Lanbidea :
Bizkaiko Foru Aldundiko funtzionarioa.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, ingelesa (maila ertaina), frantsesa (maila ertaina).
E-mail:
iturrate.i@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Idazkaria (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2016-12-14)

    Begoña Otalora Ariño-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehen Idazkaria (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2019-06-17 / )

    Oihana Etxebarrieta Legrand ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-02-28)

    Mikel Arruabarrena Azpitarte-k ordezkatua

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-16 / )
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2017-01-19 / )
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-29 / )

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Idazkaria (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Bigarren Idazkaria (2013-01-15 / 2016-10-21)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-02-28 / 2017-03-16)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2013-02-20 / 2017-01-19)
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-06-25 / 2017-06-29)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Bigarren Lehendakariordea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Bigarren Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-09-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Hautagaia (2006-03-14 / 2006-03-24)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-03-24 / 2010-06-17)

VII. Legealdia

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2006-03-24)

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJko Aberri Batzarreko ordezkaria (2003-2009).

Beste kargo publiko batzuk

  • Bizkaiko Batzar Nagusietako batzarkidea (1991-2007).
    Bizkaiko Foru Aldundiko Berdintasun eta Herritarren Eskubideetarako zuzendari nagusia (2007-2009).
    Emakundeko Zuzendaritza Batzordeko kidea (2007-2009).
    Mendexako Udaleko Batzorde Kudeatzaileko kidea (2007-2011).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Euskal Irrati Telebistaren Administrazio Kontseilukidea (2009-2016).
    Sabino Arana Kultur Elkargoko kidea.
    Amnesty Internationaleko kidea.
    Ortzadar GLBT Elkarteko kidea.