Izandakoa

Amann Rabanera, Álvaro argazkia
Amann Rabanera, Álvaro

Lanbidea : Arkitektoa

VII. Legealdia

  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (2001-09-16 / 2005-04-30)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 1999-02-01)

    Covadonga Solaguren Santamaría-k ordezkatua

  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-10-10)

    Iñaki Gerenabarrena Martínez de Lahidalga-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-10-10 / 1998-11-25)

    Félix Ormazabal Ascasibar ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-10-05)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (1995-10-05 / 1998-09-01)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (1998-07-03 / 1998-12-31)

    José Antonio Maturana Plaza ordezkatu zuen

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Idazkaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Jaurlaritzako sailburua - Garraio eta Herrilan Saila