Izandakoa

Mendia Cueva, Idoia argazkia
Mendia Cueva, Idoia
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea). Europako eta Kanpoko Harremanetan graduondokoa (ASIR Amsterdameko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Euskara, ingelesa, frantsesa.
E-mail:
mendia_i@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2018-01-24)

    Txarli Prieto San Vicente-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

    Alexia Castelo de Sa ordezkatu zuen

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-10-07)

    Gloria Sánchez Martín-ek ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2014-10-07 / 2016-10-21)

    Patxi López Álvarez ordezkatu zuen

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-03-26 / 2014-10-07)
    1. Natalia Rojo Solana ordezkatu zuen
    2. Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2014-10-07)

    Gloria Sánchez Martín-ek ordezkatua

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-05-09)

    Miren Gallastegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-11-28 / 2014-09-02)
    1. Carlos Gorostiza Orbañanos ordezkatu zuen
    2. Concha Aretxaga Iturregui-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-11)

    Maria Teresa Laespada Martínez-ek ordezkatua

  • Justizia eta Herri Administrazio Saila: Sailburua (2009-11-05 / 2012-11-30)
  • Herrizaingo Saila: Sailburua (2012-08-29 / 2012-11-30)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez-ek ordezkatua

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-11-09 / 2010-05-27)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-04-17 / 2005-02-22)

    Nicolás Redondo Terreros ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2004-04-27)
    1. Patxi López Álvarez ordezkatu zuen
    2. Coral M.ª Rodríguez Fouz-ek ordezkatua
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2002-05-17)
    1. Víctor García Hidalgo ordezkatu zuen
    2. Víctor García Hidalgo-k ordezkatua
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2004-05-18)
    1. Manuel Huertas Vicente ordezkatu zuen
    2. José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2003-09-09 / 2005-02-22)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2005-02-22)

    Patxi López Álvarez ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2002-05-15 / 2005-02-22)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2002-05-15)
    1. María Teresa Rodríguez Barahona ordezkatu zuen
    2. María Teresa Rodríguez Barahona-k ordezkatua
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2002-05-07 / 2003-09-09)
    1. Patxi López Álvarez ordezkatu zuen
    2. Irene Novales Villa-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkaiko PSE-EEko Probintziako Zuzendaritza Batzordeko Enplegua eta Prestakuntzako idazkaria (2004-2008).
    Bizkaiko PSE-EEren Zuzendaritza Batzordeko bokala (2009-2012).
    PSE-EEko Zuzendaritza Nazionaleko Sare eta Komunikazioetako idazkaria.
    PSE-EEko idazkari nagusia (2014tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Barrikako Udaleko zinegotzia (2003-2009).
    Justizia eta Herri Administrazioko sailburua eta Gobernuko bozeramailea (2009-2012).
    Herrizaingo sailburua (20012).