Izandakoa

Sémper Pascual, Borja argazkia
Sémper Pascual, Borja
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Ingelesa (maila ertaina), euskara (maila ertaina).
E-mail:
semper_b@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2016-10-21 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2013-05-20 / 2016-08-02)

    Arantza Quiroga Cia ordezkatu zuen

  • Erakunde, Segurtasun eta Justizia batzordea: Kidea (2013-05-28 / 2015-10-06)
    1. Arantza Quiroga Cia ordezkatu zuen
    2. Javier Ruiz de Arbulo Cerio-k ordezkatua
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-05-28 / 2016-08-02)

    Arantza Quiroga Cia ordezkatu zuen

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-06-11)

    Juana Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-05-28)

    Juana Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-05-28 / 2016-10-21)

    Antonio Basagoiti Pastor ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2013-05-28)

    Juana Iturmendi Maguregui-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-02-27)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Lehendakariordea (2012-02-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2007-11-30 / 2008-10-13)
    1. Santiago Abascal Conde ordezkatu zuen
    2. Manuel Michelena Iguaran-ek ordezkatua
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-30)

    Nerea Alzola Álvarez-ek ordezkatua

  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Idazkaria (2008-06-13 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2003-10-20 / 2005-02-22)

    M.ª Eugenia García Rico ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2003-11-04 / 2005-02-22)

    M.ª Eugenia García Rico ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2003-11-04 / 2005-02-22)

    Roberto Blanco Pascual ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2004-05-07 / 2005-02-22)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2003-11-04 / 2005-02-22)

    M.ª Eugenia García Rico ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Gipuzkoako PPko lehendakaria.

Beste kargo publiko batzuk

  • Irungo Udaleko zinegotzia (1995-2009).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Argitaraturiko bi liburuak: "Sin complejos", Destino argitaletxea, 2013 eta "Maldito (des)Amor", Lapsus Calami argitaletxea, 2015.