Izandakoa

Abascal Conde, Santiago argazkia
Abascal Conde, Santiago

Lanbidea : Soziologian lizentziatua

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-10-04 / 2009-01-06)

    Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen

  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-10-19 / 2009-01-06)

    Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-10-19 / 2009-01-06)

    Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-10-19 / 2009-01-06)

    Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-10-19 / 2009-01-06)

    Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-10-19 / 2007-11-30)
    1. Encina Regalado de los Cobos ordezkatu zuen
    2. Borja Sémper Pascual-ek ordezkatua
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

    M.ª del Carmen López de Ocariz López de Munain ordezkatu zuen

  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2004-01-16 / 2005-02-22)

    Carlos M.ª de Urquijo Valdivielso ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2004-01-29 / 2005-02-22)

    Carlos M.ª de Urquijo Valdivielso ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2004-01-25 / 2005-02-22)

    Carlos M.ª de Urquijo Valdivielso ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2004-01-29 / 2005-02-22)

    Iñaki Ortega Cachón ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskadiko Alderdi Popularreko Nuevas Generaciones-en presidente ohia. Euskadiko Alderdi Popularreko Hezkuntza idazkaria.

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Laudioko Udalaren zinegotzia 1999tik. Biltzar Nagusietako kidea (Ayalako koadrila) 2003an.

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Soziologian lizenziatua Deustuko Unibertsitatean. ARGITALPENAK: "Derecho de autodeterminación" Centro de Estudios Políticos y Constitucionales, Madrid 2004. "La farsa de la autodeterminación" Altera, Barcelona 2005. "Secesión y exclusión en el País Vasco" Ikusager, Vitoria 2004.