Izandakoa

Madrigal Jiménez, Joana argazkia
Madrigal Jiménez, Joana
Titulazioa :
Zientzia Politikoetan lizentziatua. Espezialitate: Herri Administrazio, Lan eta Gizarte. Enpresa- zuzendaritzan diplomatua ESADE -tik
Lanbidea :
Funtzionario

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2011-11-22 / 2012-08-28)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2009-06-24 / 2013-02-20)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2008-05-13 / 2009-04-03)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2006-02-21 / 2009-01-06)

    Natalia Rojo Solana ordezkatu zuen

  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-07-08 / 2009-01-06)

    M.ª Isabel Celaá Diéguez ordezkatu zuen

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2004-03-30 / 2005-02-22)

    Miguel Ángel Uzquiza González ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Manuel Huertas Vicente ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Miguel Ángel Uzquiza González ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EEko Batzorde Eragilearen kidea. Arabako Batzorde Eragilearen kidea. UGT- Euskadi -ko Herri-zerbitzu Federakundeko Autonomiako Idazkaria

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Jaurlaritzako Merkataritza Kontsumo eta Turismo Saileko zerbitzu-zuzendaria 1990-98. Gasteizko Udalako zinegotzia 1999-2005. Legebiltzarkidea 2004-2008