Izandakoa

Aurrekoetxea Iza, Txomin argazkia
Aurrekoetxea Iza, Txomin
Lanbidea :
Irakaslea
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, erdi mailako frantses mintzatua

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 1999-12-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakariordea (1999-12-02 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1990-07-26 / 1990-12-18)

    Iñigo Agirre Kerexeta ordezkatu zuen

  • Gizaeskubideen Batzordea: Idazkaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Idazkaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Lehendakariordea (1987-04-09 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Idazkaria (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Euskal Herriko Elkarte Autonomiaduneko Herri Adierzpideen Arta eta Zaingorako Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • II eta V Bateango Batzordea: Idazkaria (1984-10-10 / 1984-12-11)

Alderdi politikoetako karguak

  • BBB kidea. EAJko Galdakaoko U B.-eko kidea.(1976-1980) EAJko Galdakaoko U B.-eko lehendakaria. (1976-1980) EAJko Galdakaoko U B.-eko lehendakaria.(1992-1994)(2001-2003) EAJko Batzar nagusiko ordezkaria. (1980-1984) EAJko BBBko ordezkaria. (1996-2000)