Izandakoa

Agirre López, Xabier argazkia
Agirre López, Xabier
Lanbidea :
Administraria
Hizkuntzak :
Gaztelania; Euskara bigarren urrats; Frantsesez badaki zerbait

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-06-30)

    Peio Iparragirre Etxeberria-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-10-04 / 2007-09-21)
    1. Javier Balza Aguilera ordezkatu zuen
    2. Garbiñe Sáez Molinuevo-k ordezkatua
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2007-09-21)
    1. Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen
    2. Garbiñe Sáez Molinuevo-k ordezkatua
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2007-09-21)
    1. Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal ordezkatu zuen
    2. Nerea Antia Vinós-ek ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2006-11-13)
    1. Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen
    2. Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida-k ordezkatua
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2006-11-13)
    1. Luke Uribe-Etxebarria Apalategi ordezkatu zuen
    2. Eider Mendoza Larrañaga-k ordezkatua
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2005-11-24 / 2007-09-21)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2004-04-01 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2004-05-25 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (2004-04-26 / 2005-02-22)

    Emilio Olabarria Muñoz ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • EAJ-PNVko Araba Buru Batzarreko lehendakari oiha; EAJ-PNVko Euskadi Buru Batzarreko idazkari oiha; EAJ-PNVko Euskadi Buru Batzarreko bozeramaile oiha.

Beste kargo publiko batzuk

  • Herrizaingo-sailburuorde; Nekazaritza eta Arrantza sailburuaren aholkulari; Arabako Batzar Nagusietako prokuradore

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Administrazio teknikari