Izandakoa

Iturmendi Maguregui, Juana argazkia
Iturmendi Maguregui, Juana
Titulazioa :
Deustoko Unibertsitatean Zuzenbidean lizentziatua
Hizkuntzak :
Ingelesera eta frantsesera (maila ertaina).

X. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2013-05-20 / 2014-09-29)
    1. Antonio Basagoiti Pastor ordezkatu zuen
    2. Francisco Javier Ruiz Egaña-k ordezkatua
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Kidea (2013-06-11 / 2014-09-29)
    1. Borja Sémper Pascual ordezkatu zuen
    2. Cristina Ruiz Bujedo-k ordezkatua
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-05-28 / 2014-09-29)
    1. Borja Sémper Pascual ordezkatu zuen
    2. Cristina Ruiz Bujedo-k ordezkatua
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-05-28 / 2013-06-05)

    Borja Sémper Pascual ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Idazkaria (2013-06-05 / 2014-09-29)

    Cristina Ruiz Bujedo-k ordezkatua

IX. Legealdia

  • Euskadiren izeneko Senadoreak: Senatorea (2009-06-12 / 2013-01-24)

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-10-19)
  • Osasun Batzordea: Lehendakariordea (2006-10-19 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-01-16)

    Laura Garrido Knörr-ek ordezkatua

VII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-01-03 / 2005-02-22)

    Gonzalo Machin Esposito ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-01-25 / 2005-02-22)

    Gonzalo Machin Esposito ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-01-25 / 2005-02-22)

    Gonzalo Machin Esposito ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Getxoko PPko idazkari nagusi ohia. Bilboko PPko Lehendakaria. Bizkaiko PPko bozeramaile eta lehendakariordea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Bilbaoko Udalaren zinegotzia 1999-2005. Eusko Legebiltzarrak izendatutako senadorea 2009-2013

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • "El Sitio" elkarteko kidea.