Izandakoa

Reyes Martín, Vicente argazkia
Reyes Martín, Vicente
Titulazioa :
Kimika- Zientzietan doktorea
Lanbidea :
Bigarren Mailako Hezkuntzako irakaslea (Fisika eta Kimika)
Hizkuntzak :
euskara (2. HE); Frantsesa (maila ertaina); Ingelesa (maila ertaina)

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2015-07-02)

    Jon Azkue Manterola-k ordezkatua

  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2015-07-02)

    Jon Azkue Manterola-k ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-07-02)

    Patxi Elola Azpeitia-k ordezkatua

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2015-07-02)

    Jon Azkue Manterola-k ordezkatua

  • Epsilon eta Hiriko enpresek jasotako laguntza publikoei buruzko Ikerketa Batzordea: Kidea (2014-04-01 / 2015-07-02)

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-03-17)

    Loly Escudero Fernández-ek ordezkatua

  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-06-09 / 2012-08-28)

    Blanca Roncal Azanza ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-19 / 2009-05-27)

    José Luis Anda Fernández ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-06-06)

    Blanca Roncal Azanza-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)

VII. Legealdia

  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Hautagaia (2005-02-21 / 2005-04-26)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-04-26 / 2009-12-04)

Alderdi politikoetako karguak

  • Prestakuntza, Kultura eta Gune Kreatiboen Idazkaria (2014-12-09-)

Beste kargo publiko batzuk

  • Legebiltzarkidea IX. legegintzaldian; Estatuko Hezkuntza Goi-ikuskaritzako zuzendaria (2004-2008); Eusko Legebiltzarrak izendatutako EHU/UPVren Gizarte Kontseiluko kidea (2005-2009); Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerketa sailburuaren aholkularia (1992-1994); Eusko Jaurlaritzako Hezkuntza Administrazioko zuzendaria (1994-1995); Euskadiko Eskola Kontseiluko presidenteordea (1990-1994).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Mugarik Gabeko Medikuak; Ramón Rubial Fundazioa; Mario Onaindia Fundazioa; FETE-UGT; Fernando Buesa Fundazioa.