Izandakoa

Ziarreta Bilbao, Unai argazkia
Ziarreta Bilbao, Unai

Lanbidea : Zuzenbidean lizentziatua. Abokatua

VIII. Legealdia

  • Eusko Alkartasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2008-05-27)

    Nekane Altzelai Uliondo-k ordezkatua

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2005-11-09 / 2010-05-27)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunako presidentea.