Izandakoa

Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª argazkia
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª
Lanbidea :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Frantsesa, Ingelesa.

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2000-03-31 / 2000-03-31)
    1. Javier Guevara Saleta ordezkatu zuen
    2. Yolanda Sangroniz Aguirrebeitia-k ordezkatua

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Kanpo Ekintzaren Jarraipenerako Batzordea: Lehendakariordea (1995-01-18 / 1996-05-15)

    Karmelo Sainz de la Maza Arrola-k ordezkatua

  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1995-03-16 / 1995-11-20)

    Karmelo Sainz de la Maza Arrola-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1992-10-07)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (1992-10-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Idazkaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Kidea (1988-09-08 / 1990-09-03)

    Luis Bandrés Unanue ordezkatu zuen

  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1988-10-09 / 1990-09-03)

    Emilio Guevara Saleta ordezkatu zuen

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1980-09-19)

    José María Jiménez de Aberasturi Ullate-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Ongunderako Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1980-09-19)

    José María Jiménez de Aberasturi Ullate-k ordezkatua

  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1980-03-31 / 1980-09-19)

    José María Jiménez de Aberasturi Ullate-k ordezkatua

Alderdi politikoetako karguak

  • Euskadi Buru Batzarreko kidea