Izandakoa

Martínez Fernández, Esther argazkia
Martínez Fernández, Esther

Titulazioa : Zuzenbidean lizentziatua

IX. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2011-09-22)

    Nerea Llanos Gómez-ek ordezkatua

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-09-22)

    Nerea Llanos Gómez-ek ordezkatua

  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-09-22)

    Nerea Llanos Gómez-ek ordezkatua

  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-09-22)

    Nerea Llanos Gómez-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2011-09-22)

    Manuel Michelena Iguaran-ek ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Popular Vasco-Euskal Talde Popularra Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2007-11-30 / 2009-01-06)

    Fernando Maura Barandiarán ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-11-30)

    Nerea Alzola Álvarez-ek ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkaiko Alderdi Popularreko idazkari nagusia. Bizkaiko Alderdi Popularreko Antolaketa idazkariordea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Barakaldoko Udaleko zinegotzia.