Izandakoa

Ezenarro Egurbide, Aintzane argazkia
Ezenarro Egurbide, Aintzane

Lanbidea : Kazetaritzan eta Soziologia Politikoan lizentziaduna.

IX. Legealdia

  • Aralar Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-07-31)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2009-04-03 / 2012-07-31)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-07-31)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-07-31)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-07-31)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-07-31)

    Daniel Maeztu Perez-ek ordezkatua

  • Legebiltzarkidearen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2009-04-15 / 2009-05-27)

    Daniel Maeztu Perez-ek ordezkatua

  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-10-02 / 2012-07-31)

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Aralar Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)

Alderdi politikoetako karguak

  • Hegoaldeko Batzordeko kide. Elkarri gizarte mugimenduko Tailer Nazionaleko kide sei urtez.

Beste kargo publiko batzuk

  • 2003tik Getarian zinegotzia. 2003-2005 bitartean batzarkidea Gipuzkoako batzar Nagusietan.