Izandakoa

Leturiondo Aranzamendi, Esozi argazkia
Leturiondo Aranzamendi, Esozi
Titulazioa :
Irakasle-ikasketak
Lanbidea :
Irakaslea
Hizkuntzak :
Euskera

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Kultura eta Gazteria Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Euskal Gizataldeekiko eta Etxeekiko Harremanetarako Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2010-05-27 / 2014-09-12)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-09-20)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Lehendakariordea (2007-09-20 / 2009-01-06)
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

Beste kargo publiko batzuk

  • Aurreko legealdian parlamentaria