Izandakoa

Pastor Garrido, José Antonio argazkia
Pastor Garrido, José Antonio
Titulazioa :
OHOn Diplomaduna.
Lanbidea :
OHOko irakaslea.
Hizkuntzak :
Frantsesa.
E-mail:
sv1@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2016-10-21 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • 2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea: Kidea (2018-04-12 / )
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-29 / )

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2012-11-27 / 2016-08-02)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Idazkaria (2012-11-27 / 2016-08-02)
  • Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren Zuzendaritza Kontsilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2015-10-15 / 2017-06-29)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2011-10-26)

    Mertxe Agúndez Basterra-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Legebiltzarkidearen Estatutuaren Batzordea: Lehendakariordea (2009-04-15 / 2012-08-28)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (2009-06-24 / 2013-02-20)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-04-03)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2005-06-14 / 2009-01-06)

    Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2007-10-30)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2005-10-18 / 2009-01-06)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen

  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-04-03)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2007-10-30 / 2009-01-06)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • Bizkaiko Alderdi Sozialistako idazkari nagusia.
    PSEren bozeramailea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Bizkaiko Batzar Nagusietan batzarkidea.
    Ortuellako alkatea.