Izandakoa

Rivera Blanco, Antonio argazkia
Rivera Blanco, Antonio
Titulazioa :
Historian Doktorea.
Lanbidea :
Unibertsitateko katedradun (UPV/EHU).
Hizkuntzak :
Espainera eta Frantsesa

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-14)

    Cristina González Calvar-ek ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Hezkuntza eta Kultura Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (2005-09-20 / 2005-10-18)

    Natalia Rojo Solana-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2007-10-30 / 2009-01-06)

    Coral M.ª Rodríguez Fouz ordezkatu zuen

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-10-18 / 2009-01-06)

    Natalia Rojo Solana ordezkatu zuen

  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Lehendakariordea (2007-11-30 / 2009-01-06)
  • Etorkizuneko Balenciaga museoari buruz atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Lehendakaria (2008-06-13 / 2009-01-06)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-06-30 / 2009-01-06)

    Francisco Javier Doblas Pozo-k ordezkatua

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako campuseko errektoreordea, UPV/EHU (1997-2004). Eusko Legebiltzarrean VIII legegintzaldiko legebiltzarkidea

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Fernando Buesa Blanco Fundazioko patroia