Izandakoa

Ibarretxe Markuartu, Juan José argazkia
Ibarretxe Markuartu, Juan José
Titulazioa :
Ekonomilaria
Hizkuntzak :
Euskera; Gaztelania; Ingelesa

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2009-05-06)

    Peio Iparragirre Etxeberria-k ordezkatua

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (2005-05-01 / 2009-05-01)

VII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2005-02-22)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (2001-07-01 / 2005-04-30)

VI. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakaria (1999-01-01 / 2001-06-30)

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-01-13)

    Jesús Pérez de Biñaspre Txurruka-k ordezkatua

  • Eusko Jaurlaritza: EJ Lehendakariordea (1995-01-01 / 1998-12-31)

IV. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-11-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Eusko Jaurlaritzaren Kanpo-Ekintzen jarraipenerako Batzordea: Idazkaria (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Hautagaia (1991-04-18 / 1991-04-19)
  • Universidad del País Vasco/Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (1991-04-19 / 1995-04-11)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Idazkaria (1987-03-18 / 1987-10-09)

    Isabel Orbe Garay-k ordezkatua

  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1988-09-08)

    Ramón Labayen Sansinenea-k ordezkatua

  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1987-10-09 / 1990-09-03)

    Alberto Ansola Maiztegui ordezkatu zuen

  • Euskal Autonomi Elkarteari Doakionetarako Espainia eta Europako Elkarteetako Erakundeen Arteko Harremanei Jarraitzeko Batzorde Berezia: Kidea (1988-06-23 / 1990-09-03)

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • II eta V Bateango Batzordea: Kidea (1984-10-10 / 1984-12-11)
  • I eta II Bateango Batzordea: Kidea (1984-12-13 / 1985-02-14)

Beste kargo publiko batzuk

  • Laudioko Alkatea; Lehendakaria