Izandakoa

Gatzagaetxebarria Bastida, Ricardo argazkia
Gatzagaetxebarria Bastida, Ricardo
Titulazioa :
Deustuko Unibertsitateko Zuzenbidean Lizentziatua
Lanbidea :
Eusko Jaurlaritzako legelaria (zerbitzu zentralak)
Hizkuntzak :
Euskera (4. Hizkuntza Eskakizuneko Titulua);Frantsesa

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2012-12-20)

    Joseba Zorrilla Ibañez-ek ordezkatua

  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2012-11-27 / 2012-12-20)

    Ana Otadui Biteri-k ordezkatua

  • Ogasuna eta Finantzak Saila: Sailburua (2012-12-01 / 2016-11-25)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-04-15 / 2009-05-27)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Legebiltzarkidearen Estatutuaren Batzordea: Lehendakaria (2009-04-15 / 2012-08-28)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2011-11-22 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2005-10-04 / 2009-01-06)

    Juan María Atutxa Mendiola ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2009-01-06)

    Eneko Goya Laso ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2009-01-06)

    Arantza Aurrekoetxea Bilbao ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2006-11-13 / 2007-10-02)
    1. Xabier Agirre López ordezkatu zuen
    2. Maixabel Azpillaga Arambarri-k ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2008-01-29 / 2009-01-06)

    Iñigo Urkullu Renteria ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-10-17 / 2008-02-19)
    1. Iñigo Urkullu Renteria ordezkatu zuen
    2. Javier Carro Iglesias-ek ordezkatua
  • Guggenheim Bilbao museoan atzemandako irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2008-06-13 / 2009-01-06)

Beste kargo publiko batzuk

  • Ondarruko zinegotzia; Eusko Jaurlaritzako Toki Administrazioko zuzendaria; Gorte Nagusietako diputatua; Gorte Nagusietako senataria; 8. Legegintzaldiko legebiltzarkidea. Ondarruko Kudeaketa-Batzordeko kidea; Lehendakaritzako zuzenbide-aholkularia