Izandakoa

Arana Etxezarreta, Mikel argazkia
Arana Etxezarreta, Mikel
Titulazioa :
---
Lanbidea :
Zuzenbidean lizentziatua; MBA
Hizkuntzak :
Euskera, Ingelesa, Italiera

IX. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-01-31)
  • Mistoa-Ezker Anitza-IU Taldeko Legebiltzarkidea (2012-02-01 / 2012-11-19)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2010-07-01 / 2011-11-29)
    1. Jesus M. Larrazabal Antia ordezkatu zuen
    2. Gorka Maneiro Labayen-ek ordezkatua
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-01-31)
  • Etxebizitza, Herri Lan eta Garraio Batzordea: Kidea (2012-02-01 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Lehendakariordea (2009-05-27 / 2012-01-31)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Lehendakariordea (2010-02-01 / 2012-08-28)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-01-31)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2012-02-01 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-01-31)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2012-02-01 / 2012-08-28)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2009-04-15 / 2009-05-27)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2010-08-01 / 2011-11-29)
    1. Gorka Maneiro Labayen ordezkatu zuen
    2. Juanjo Agirrezabala Mantxola-k ordezkatua
  • Osasun Saileko osasun-zerbitzuen kontratazioko irregulartasunak ikertzeko batzordea: Kidea (2009-11-20 / 2010-06-01)

    Jesus M. Larrazabal Antia-k ordezkatua

  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2011-11-22 / 2012-01-31)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2012-02-01 / 2012-08-28)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-10-02 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-06-30 / 2009-09-24)

Alderdi politikoetako karguak

  • Ezker Anitza-IU ko Kordinatzaile nagusia