Izandakoa

Madrazo Lavín, Javier argazkia
Madrazo Lavín, Javier

Lanbidea : Instituto publikoko batxilergoko irakaslea.

VIII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2005-07-08)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Etxebizitza eta Gizarte Gaiak Saila: Sailburua (2005-05-01 / 2009-05-01)

VII. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua/Izquierda Unida/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2002-01-08)

    Oskar Matute García de Jalón-ek ordezkatua

  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (2001-06-12 / 2002-01-08)

    Antton Karrera Agirrebarrena-k ordezkatua

  • Etxebizitza eta Gizarte Gaiak Saila: Sailburua (2001-09-16 / 2005-04-30)

VI. Legealdia

  • Mistoa-Ezker Batua/Izquierda Unida/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1999-11-29 / 2001-03-20)

    M.ª Enriqueta Benito Bengoa ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-06-08)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Gastu Bereiziak Kontrolatzeko Batzordea: Kidea (1999-03-17 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Izquierda Unida/Ezker Batua/Berdeak Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Bozeramaileen Batzarra: Bozeramailea (1994-12-02 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-11-25)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

Alderdi politikoetako karguak

  • Ezker Batua-Berdeak koordinatzaile nagusia.

Beste kargo publiko batzuk

  • Eusko Legebiltzarkidea (V. eta VI. legegintzaldietan).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Filosofia soilan Lizentziatua.