Izandakoa

Bergara Etxebarria, Josu argazkia
Bergara Etxebarria, Josu

V. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1995-09-08)

    María Isabel Juaristi Torrealday-k ordezkatua

  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Lehendakaria (1995-01-18 / 1995-09-08)

    Rafael Uribarren Axpe-k ordezkatua

  • Lurralde-Antolaketa eta Garraioen Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1995-09-08)

    Rafael Uribarren Axpe-k ordezkatua

IV. Legealdia

  • Garraio eta Herri Lanak Saila: Sailburua (1991-02-01 / 1994-12-31)

III. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1987-01-08 / 1990-09-03)
  • Industri eta Nekazaritza Batzordea: Lehendakariordea (1987-03-18 / 1990-09-03)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1987-03-18 / 1990-12-18)
  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (1987-03-11 / 1990-09-03)
  • Lan eta Osasun Batzordea: Lehendakaria (1987-03-18 / 1987-11-20)

    Xabier Aguirre Bilbao-k ordezkatua

II. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1984-03-22 / 1986-10-01)
  • Industria, Enerjia, Merkataritza, Nekazaritza eta Arrantzua Batzordea: Lehendakariordea (1984-05-03 / 1986-10-01)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1984-03-22 / 1987-01-08)

I. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (1980-03-31 / 1984-01-19)
  • Lurralde Antolakizun eta Arlopolitikarako Batzordea: Lehendakaria (1980-04-30 / 1984-01-19)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1982-02-03 / 1984-03-22)

    Emilio Guevara Saleta ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Idazkaria (1980-04-29 / 1984-01-19)
  • Lemoizko Zentral Nuklearrari buruzko Ikerketa Batzorde Berezia: Lehendakaria (1980-07-23 / 1984-01-19)
  • Uholdeak Sortutako Arazoen Jarraipenerako Batzorde Berezia: Lehendakaria (1983-09-21 / 1984-01-19)
  • II eta III Bateango Batzordea: Lehendakaria (1981-05-14 / 1981-05-27)