Izandakoa

Carro Iglesias, Javier argazkia
Carro Iglesias, Javier
Titulazioa :
Zientzietan Lizentziatua Biologia espezialitatea
Lanbidea :
Arabako Foru Aldundiko funtzionarioa
Hizkuntzak :
Euskaraz eta frantsesez badaki hein batean

X. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Batzordea: Lehendakaria (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2012-11-27 / 2013-01-15)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Urdaibaiko Biosfera Erreserbako Patronatoa: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-10-28 / 2013-03-05)
  • Ingurugiroaren Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2009-11-17 / 2013-03-05)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2007-09-21 / 2009-01-06)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2008-02-19 / 2008-04-15)
    1. Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida ordezkatu zuen
    2. Jone Berriozabal Bóveda-k ordezkatua

Beste kargo publiko batzuk

  • Urkabustaizko Udaleko alkate ohia. Zuiako Kuadrillako presidente ohia

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Sabino Arana Fundazioa; Ernest Lluch Fundazioa; Fernando Buesa Fundazioa, Green Peace, Acnur