Izandakoa

Sáez Molinuevo, Garbiñe argazkia
Sáez Molinuevo, Garbiñe
Titulazioa :
Zuzenbide Juridikoan Lizentziadun, Zuzenbide Publikoan Aditua, Deustoko Unibertsitatean
Lanbidea :
Jurista
Hizkuntzak :
Euskera, gaztelera eta ingelesa

IX. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-08-28)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Gizarte Politika, Lan eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2007-09-21 / 2009-01-06)

    Xabier Agirre López ordezkatu zuen

  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Xabier Agirre López ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Maixabel Azpillaga Arambarri ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

Alderdi politikoetako karguak

  • (1999 -2003) EGIko Erki Kontseilu kidea; (2003-2005) EGIko Aberri Kontseilu kidea; (2005-2007): Amurrioko Uri Buru Batzordeko kidea

Beste kargo publiko batzuk

  • VIII legealdian legebiltzarkidea

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Laneko Arriskuen Prebentziorako Goi-mailako Teknikaria (Segurtasuna, Industria-higienea, Psikosoziologia eta Ergonomia). Hirigintzako Plangintzan eta Hirigintzako Kudeaketan Espezialista; Sabino Arana Fundazioaren kidea