Izandakoa

Azpillaga Arambarri, Maixabel argazkia
Azpillaga Arambarri, Maixabel

Hizkuntzak : Euskara, ingelesa, erdi-mailako ezagupidea hasierako frantsesean, eta alemanean

VIII. Legealdia

  • Euzko Abertzaleak-Nacionalistas Vascos Taldeko Legebiltzarkidea (2007-09-21 / 2009-01-06)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

  • Industria, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Estefanía Beltrán de Heredia Arroniz ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2007-10-02)
    1. Covadonga Solaguren Santamaría ordezkatu zuen
    2. Garbiñe Sáez Molinuevo-k ordezkatua
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Ricardo Gatzagaetxebarria Bastida ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2007-10-02 / 2009-01-06)

    Nerea Antia Vinós ordezkatu zuen

  • Gasteizen 1976ko Martxoaren 3an Izandako Gertakariei buruzko Batzorde Berezia: Lehendakaria (2007-11-30 / 2009-01-06)

Alderdi politikoetako karguak

  • Gasteizko Erdialde Uri Batzarreko kidea (200-2004) Erki Batzarreko ahalduna (2005-2006)

Beste kargo publiko batzuk

  • Arabako Batzar Nagusietako prokuradorea - 2007

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Psikologian lizentziatua Deustuko Unibertsitatean MBA (Masterra enpresen kudeaketa eta administrazioan) Esade-n (Bartzelona) Marketineko espezializazioa